XV Spartakiada Osób Niepełnosprawnych

17 września 2016 r. odbyła się w Inowrocławiu XV Spartakiada Osób Niepełnosprawnych, jednocześnie obchodzono tego dnia 20-lecie SWP "Flandria".  Grupa 33 uczniów naszej szkoły, pod opieką nauczycieli : p. A. Długopolskiej, p. H. Janowskiej, p. A. Malak, p. B. Kacprzak,  p. D. Kozłowskiej, p. A. Piaseckiej, p. P. Sempowicza , uczestniczyła w imprezie pełniąc  funkcje wolontariuszy.

Ich zadaniem była opieka nad zawodnikami startującymi w zawodach. Spartakiadę rozpoczęto paradą uliczną ulicami Inowrocławia z Placu Klasztornego obok Teatru Miejskiego, ulicami Królowej Jadwigi, Solankową, Roosevelta, Niepodległości. Na Hali Widowiskowo-Sportowej odbyło się uroczyste otwarcie: wejście zawodników, wzniesienie flagi, zapalenie zniczy, odśpiewanie hymnu i przemówienia zaproszonych gości. Zawody poszczególnych grup zawodników przeplatane były występami artystycznymi. Imprezie towarzyszyły dodatkowe atrakcje: gra miejska z nagrodami, pokaz pierwszej pomocy, pokaz psów policyjnych oraz animacje dla dzieci. Spartakiadę zakończyła dekoracja zawodników oraz dekoracja drużynowa.