Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017

Dnia 1 września o godzinie 9.00 w Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Sławęcinku odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017. Dyrektor szkoły serdecznie powitał całe grono pedagogiczne, społeczność uczniowską i przybyłych gości.

Swoją obecnością zaszczycił nas Wójt Gminy Inowrocław – pan Tadeusz Kacprzak. Szczególnie gorąco przywitani zostali uczniowie klas pierwszych oraz uczniowie z Gimnazjum w Żalinowie, którzy od tego roku szkolnego zasilą szeregi naszego gimnazjum. Pan dyrektor przedstawił najważniejsze informacje dotyczące nowego roku szkolnego oraz zasady panujące w szkole. W tym szczególnym dniu  wszyscy zgromadzeni uczcili  także minutą ciszy rocznicę wybuchu II Wojny Światowej. Po uroczystym apelu uczniowie udali się do sal lekcyjnych wraz z wychowawcami.