Klasy III w ZSP w Kobylnikach

Dnia 11 maja grupa uczniów z  klas III pod opieką pani Aliny Malak i pani Anny Drzewieckiej brała udział w wycieczce do Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kobylnikach. Celem wyjazdu było zapoznanie się z warunkami panującymi w szkole i internacie, poszerzenie wiedzy na temat kierunków kształcenia w szkole oraz poczucie atmosfery tam panującej.

Na początku przywitały nas absolwentki naszej szkoły: Paulina Pniewska i Ania Pyrcioch. Wszystkim spodobało się otoczenie szkoły, czyli piękny park i pałac. W szkole powitali nas uczniowie i nauczyciele. Z filmu promującego szkołę dowiedzieliśmy się jakie są jej atuty. Uczennice z poszczególnych klas opowiedziały o specyfice danego zawodu i warunkach pracy w tym zawodzie. Nasza absolwentka Magdalena Jakubowska zaprezentowała  resuscytację krążeniowo-oddechową, którą wykonuje się w sytuacji ratowania życia zwierzęcia. Kilkoro uczniów naszej szkoły skorzystało z okazji i pod okiem uczniów technikum weterynarii uczyli się udzielenia pomocy. Szkoła przygotowała dla nas wiele atrakcji, min. przejażdżkę bryczką. Wycieczka była przyjemna i owocna, ponieważ kilkoro uczniów zdecydowało się kontynuować naukę w ZSP w Kobylnikach.