Akcja Żonkile w bibliotece w Jaksicach

Dnia 16 maja w Gminnej bibliotece Publicznej w Jaksicach odbyło się spotkanie gimnazjalistów klas Ib i Ic pod opieką p. K. Stachowiak i p. A. Kwiatkowskiej. Uczniowie wzięli udział w niecodziennej lekcji historii upamiętniającej 73 rocznicę Powstania w Getcie Warszawskim.

W bibliotece została przygotowana wystawa będąca uzupełnieniem podstawowych wiadomości o Powstaniu. Lekcję historii poprowadziła p. A. Kwiatkowska przedstawiając podstawowe informacje o Powstaniu w Getcie Warszawskim. Ponadto nakreśliła symbolikę "Żonkili" jak również przybliżyła postać Marka Edelmana ostatniego przywódcy Żydowskiej Organizacji Bojowej. Doskonałym uzupełnieniem prelekcji przedstawiającej obraz Żydów oraz przebieg powstania była projekcja filmu o powstaniu w getcie warszawskim. Wszyscy uczestnicy na znak solidarności przypięli sobie żółte żonkile symbol szacunku, pamięci i nadziei. Pamiętamy..