Spotkanie z artystą plastykiem panią Agnieszką Antczak

Dzień 17 marca niektórym osobom utkwi w pamięci. Tego dnia w naszej szkole gościliśmy artystę plastyka mgr Anieszkę Antczak, absolwentkę Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu M. Kopernika w Toruniu w pracowni malarstwa Lecha Wolskiego. Jak sama mówi swą ogromną pasję zawsze dzieli między sztalugą a stajnią. Fascynacja tymi zwierzętami ułatwia jej malowanie, poprzez ekspresję plastyczną przekazuje jakie konie są piękne. Maluje najstarszą techniką - olej na płótnie. Zajmuje się także projektowaniem i dekorowaniem wnętrz.

W tym dniu młodzież klas III wysłuchała ciekawej prelekcji i obejrzała prezentację twórczości artystki p. A. Antczak.
Mamy nadzieję, że spotkanie z panią Agnieszką Antczak to początek wielkiej przygody ze sztuką, początek projektu artystycznego z udziałem młodzieży naszej szkoły.

Inicjatorem spotkania była p. K. Stachowiak.