TARGI EDUKACYJNE PO RAZ 14 W NASZEJ SZKOLE

Kluczem do podjęcia decyzji o wyborze szkoły ponadgimnazjalnej i zawodu jest poznanie samego siebie, to znaczy tego, co nas interesuje, jakie mamy talenty, umiejętności, cechy charakteru, stan zdrowia, czyli naszych mocnych i słabych stron. Warto poszukiwać pomysłów „na siebie", wyobrazić sobie, co chcielibyśmy robić jako dorośli ludzie.

Dobry wybór to zgodny z zainteresowaniami, predyspozycjami, ale także taki, na który, będzie w przyszłości zapotrzebowanie na rynku pracy. Aby dokonać trafnego wyboru należy znać ścieżki kształcenia – czyli informacje o typach i sieci szkół, kryteria przyjęć, warunki naboru, przebieg kształcenia w danej szkole oraz posiadać wiedzę o rynku pracy - lokalnym, krajowym i globalnym.

Dnia 9 marca przedstawiciele 13 szkół ponadgimnazjalnych z miasta i powiatu Inowrocław oraz  2 szkół  z Bydgoszczy przedstawili swoją ofertę edukacyjną uczniom klas III z naszej szkoły oraz z Gimnazjum w Rojewie. Mamy nadzieję, że to spotkanie zaowocuje dobrymi wyborami na przyszłość. Spotkanie przygotowały p. Anna Drzewiecka i p. Agnieszka Kwiatkowska.