Bezpieczni w sieci

Dnia 9 marca w Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Sławęcinku odbyło się spotkanie profilaktyczne z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji w Inowrocławiu. Policjanci  - asp. sztab. Jacek Piątkowski oraz st. asp. Izabella Drobniecka wygłosili ciekawy wykład na temat bezpieczeństwa w sieci oraz przestępczości internetowej. Spotkanie z policjantami było zwieńczeniem całej kampanii profilaktycznej, której w 2016 roku towarzyszyło hasło „Lepszy Internet zależy od ciebie”.

Podczas trwania akcji uczniowie obejrzeli na godzinach wychowawczych filmy profilaktyczne, przygotowali mnóstwo plakatów, gazetki informacyjne oraz wystawę prac plastycznych  pt. „Bezpieczni w sieci”. Autorów najlepszych plakatów nagrodzili policjanci wręczając im nagrody książkowe oraz pluszowe maskotki  - policyjne delfinki. Zwycięzcami tej konkurencji zostały uczennice klasy drugiej - Zuzanna Woźniak i Natalia Mierzyńska oraz Karolina Gralik i Weronika Stuczyńska z klasy trzeciej. Ponadto podczas spotkania rozstrzygnięto także konkurs informatyczny - quiz pt. „Sprawdź czy bezpiecznie korzystasz z Internetu”. Tytuł Ambasadora Bezpiecznego Internetu otrzymała uczennica klasy trzeciej - Weronika Romianowska. Po wykładzie uczniowie mieli okazję porozmawiać z policjantami, poruszyć nurtujące ich  kwestie. Akcja profilaktyczna miała na celu uświadomić uczniom oraz ich rodzicom, opiekunom jakie niebezpieczeństwo niesie za sobą nieodpowiednie korzystanie z Internetu, jak uniknąć zagrożeń i jak w pełni bezpiecznie cieszyć się jego dobrodziejstwami.

Nad całością akcji czuwały p. K. Stachowiak i p. A. Piasecka.