XV - Lecie Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika

Dnia 19 lutego w Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Sławęcinku świętowano Dzień Patrona połączony z uroczystymi obchodami 15-lecia istnienia szkoły. Wśród zaproszonych gości byli wójt Gminy Inowrocław – pan Tadeusz Kacprzak, zastępca wójta – pan Marek Karólewski, pani Izabela Mierzejewska – główna księgowa GZEAS, Radna Gminy Inowrocław – pani Barbara Pułaczewska, a także przedstawiciele Rady Rodziców. Dzień obfitował w wiele ciekawych niespodzianek.

Świętowanie rozpoczęło się od przedstawienia pt. „Scenki z życia Mikołaja Kopernika”. Uczniowie zaprezentowali najważniejsze fakty i wydarzenia z życia patrona Gimnazjum w Sławęcinku. Kolejnym ważnym punktem programu był pokaz mody, inspirowany postaciami z Gwiezdnych Wojen. Pokaz wywołał wiele pozytywnych emocji i został przyjęty z wielkim entuzjazmem przez publiczność. Następnie rozstrzygnięto konkursy. Wyróżnieni uczniowie otrzymali nagrody i dyplomy za udział w następujących konkursach: konkurs plastyczny – Mikołaj Kopernik w krzywym zwierciadle, konkurs literacki oraz konkurs techniczny – Układ Słoneczny. Konkursy – literacki i techniczny zostały rozstrzygnięte wcześniej, natomiast zwycięzców konkursu plastycznego wyłoniło specjalne jury w składzie: wójt Gminy Inowrocław – pan Tadeusz Kacprzak, pani Izabela Mierzejewska – główna księgowa GZEAS, dyrektor szkoły – pan Robert Orczykowski oraz pani Małgorzata Kwiatkowska. Podczas uroczystości uczniowie wzięli również udział w innowacyjnym konkursie wiedzy o astronomii. W jego organizacji wykorzystano multimedialne pomoce naukowe. Na zakończenie nauczyciele przedstawili liczne sukcesy uczniów na polu naukowym, sportowym i artystycznym. Zgromadzeni goście mogli jednocześnie podziwiać prace i albumy wykonane przez uczniów, które były pięknym tłem dla tej ważnej dla Gimnazjum w Sławęcinku uroczystości.

Podziękowania dla Rady Rodziców i Gminnej Biblioteki w Jaksicach za pomoc w organizacji uroczystości.