Spotkanie z absolwentem

Dnia 3 lutego uczniowie klas trzecich wzięli udział w spotkaniu z absolwentem naszego gimnazjum – Mateuszem Kaliskim. Mateusz studiuje na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu kierunek – wojskoznawstwo. Obecnie jest na 3 roku studiów. Spotkanie miało charakter wykładu.

Mateusz opowiedział jak potoczyło się jego życie po ukończeniu gimnazjum, a następnie zabrał uczniów w świat niezwykłej historii okrętów, marynarki wojennej i ogólnie szeroko pojętej historii, która jest jego pasją. Uczniowie mieli możliwość obejrzenia archiwalnych zdjęć oraz nagrań, które zaprezentował Mateusz. Jego wiedza jest naprawdę imponująca, przekazał wiele ciekawostek, faktów, o których nie można przeczytać w zwykłych podręcznikach. Spotkanie z Mateuszem rozpoczęło cykl zaplanowanych spotkań z absolwentami naszego gimnazjum. Spotkania mają na celu przybliżyć los naszych starszych kolegów i pokazać, że warto uczyć się i rozwijać swoje prawdziwe pasje.