Wigilia szkolna

Dnia 22 grudnia w Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Sławęcinku odbyła się Wigilia oraz Jasełka. Wśród zgromadzonych byli również obecni emerytowani pracownicy szkoły - pani Barbara Miller, pani Izabela Szewczyk, pani Helena Kożanowska oraz pani Irena Przyborowska. Dzień obfitował w wiele ciekawych niespodzianek.

Świętowanie rozpoczęło się od uroczystych Wigilii klasowych, podczas których uczniowie otrzymali drobne upominki. Druga część uroczystości miała miejsce w sali gimnastycznej. Najpierw harcerze uroczyście przekazali Światło Betlejemskie, a następnie uczniowie zaprezentowali przedstawienie pt.: „Opowieść wigilijna”. Rozstrzygnięty został również konkurs na najpiękniejszą szopkę bożonarodzeniową. Pierwsze miejsce zajęła uczennica klasy drugiej – Aleksandra Cieślak. Uczennica otrzymała nagrodę z rąk dyrektora szkoły – pana Roberta Orczykowskiego. Na zakończenie harcerze rozdali wszystkim zgromadzonym opłatki, by w tym wyjątkowym dniu przekazać sobie nawzajem życzenia świąteczne.