Wrocław - Praga - Karpacz

Pod koniec maja uczniowie klas drugich oraz klasy IIIb i IIIc wraz ze swoimi wychowawcami uczestniczyli w wycieczce na trasie Wrocław - Praga - Karpacz.

Tuż przed południem gimnazjaliści przybyli do pięknego Wrocławia, gdzie przywitała ich pani przewodnik oraz … ulewny deszcz. Jednak nie przeszkodziło to w zwiedzaniu miasta, jego najważniejszych zabytków i niezwykłych miejsc. Następnie, wszyscy zmęczeni , aczkolwiek pełni wrażeń,  udali się do Karpacza, gdzie zaplanowany był nocleg. Drugi dzień pozostanie na długo w pamięci uczniów, gdyż w programie było zwiedzanie pięknej Pragi. Dla większości był to pierwszy wyjazd za granicę, więc wrażenia były podwójne. Pani przewodnik zabrała uczniów w najważniejsze miejsca stolicy Czech. Zobaczyli oni m.in. Hradczany z piękną katedrą i zamkiem, słynny Most Karola, Rynek Starego Miasta, słynny zegar Orloj. Uczniowie spacerowali urokliwymi praskimi uliczkami podziwiając architekturę i chłonąc atmosferę tego miasta. Był oczywiście czas wolny na odpoczynek i  zakupowe szaleństwa. Trzeciego dnia wycieczkowicze udali się na spacer po Karpaczu i wracając, zatrzymali się w Książu, by zobaczyć słynny zamek. W drodze powrotnej opowieściom nie było końca, a ponadto uczniowie  umilali czas swoim opiekunom śpiewając. Sadząc po nastrojach i wrażeniach po powrocie, wycieczkę można zaliczyć do bardzo udanych.