Podsumowanie Gminnego Konkursu Matematycznego dla uczniów klas szóstych

Dnia 27 maja odbyło się uroczyste podsumowanie Gminnego Konkursu Matematycznego  dla uczniów klas szóstych.  W tym roku była to już trzynasta  edycja tego konkursu, a od dziesięciu lat patronat nad konkursem objął Wójt Gminy Inowrocław.

Na początku uczniowie klasy IIb przedstawili prezentację poświęconą liczbie zero „ Coś o niczym i o wszystkim”. Największe jednak emocje nastąpiły w momencie odczytania przez panią Halinę Janowską laureatów i finalistów konkursu. Nagrody i dyplomy  wręczał pan Marek Karólewski –  Zastępca Wójta Gminy Inowrocław oraz pan dyrektor Robert Orczykowski.

Laureatami zostali :

I miejsce – Paweł Laskowski (SP Jaksice)

II miejsce – Oliwia Tarsalewska (SP Orłowo), Olga Żylińska (SP Jaksice)

III miejsce – Zofia Kliber ( SP Jaksice)

Tytuł finalisty otrzymali:

IV miejsce – Anna Lauer ( SP Tupadły), Jakub Kwiatkowski ( SP Góra), Marcin Kuglarz (SP Jaksice)

V miejsce Hubert Kubś (SP Góra) Marcin Tomczak ( SP Tupadły), Stempiński Mateusz (SP Parchanie), Anna Batkowska, Wiktoria Palcat, Karolina Kozakiewicz (SP Orłowo, Kinga Balcerzak (SP Turzany), Hubert Nowosielski (SP Góra).

Po finalistach została wręczona nagroda specjalna „ Mistrz elegancji w rozwiązywaniu zadań”. W tym roku  ten zaszczytny tytuł otrzymała uczennica  SP w Orłowie  Oliwia Tarsalewska. Nagrodzonym bardzo podobały się nagrody – aparat cyfrowy, odtwarzacz MP4, kalkulatory. Na koniec uroczystości zostały wręczone podziękowania wszystkim opiekunom, którzy przygotowywali ( jak co roku z ogromnym zaangażowaniem) uczniów do konkursu. Podziękowania otrzymali: Ewa Dalewska, Maria Chojnacka (SP Jaksice), Ewa Stranc (SP Orłowo). Anna Kowalska, Marek Słabiński (SP Góra), Anna Kwiatkowska (SP Turzany), Organizatorami konkursu są panie Halina Janowska i Dorota Kozłowska.