V Ogólnopolski Konkurs Piosenki Rosyjskiej w Łodzi

Uczennica Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Sławęcinku – Marzena Broniszewska wystąpiła w finale V Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki Rosyjskiej w Łodzi. Marzena była jedną z nielicznych reprezentantek naszego województwa. Festiwal cieszy się ogromną popularnością, a uczestnicy w nim występujący prezentują bardzo wysoki  poziom muzyczny i językowy, gdyż spośród bardzo wielu zgłoszeń napływających z całej Polski wyłaniana jest wąska  grupa finalistów.

Pierwszy etap konkursu polegał na nadesłaniu swojego wykonania utworu w formie mp3. Gimnazjaliści występowali razem z uczniami szkół ponadgimnazjalnych. W finale Marzena zaśpiewała piękną balladę Poliny Gagariny – „Kolybelnaya”. Mimo, że nie zajęła żadnego miejsca na podium, jury festiwalu nagrodziło ją ogromnymi brawami za swój porywający występ. Samo zaproszenie uczennicy do występu w finale jest ogromnym sukcesem, gdyż wśród jury zasiadali wybitni przedstawicieli świata muzycznego, a także znawcy języka rosyjskiego – Prezes Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli i Wykładowców Języka Rosyjskiego – Ludmiła Szypielewicz, Wicedyrektor Rosyjskiego Ośrodka Nauki i Kultury w Warszawie – Andrey Potiomkin, kompozytor i śpiewak – Grigorij Gładkow, tenor, solista Teatru wielkiego w Łodzi – Krzysztof Marciniak, instruktor muzyki Pałacu Młodzieży w Łodzi – Ryszard Kruszyński, filolog szkoły przy ambasadzie Rosji w Polsce – Anna Pilipson. Ten dwudniowy pobyt w Łodzi i wystąpienie na deskach Teatru Muzycznego w towarzystwie najzdolniejszych młodych ludzi z całego kraju i przed tak zacnym jury było ogromnym przeżyciem i sukcesem dla Marzeny, która jest dopiero w klasie drugiej. Opiekunem gimnazjalistki była p. A. Piasecka.