Wycieczka do Kujawsko - Dobrzyńskiego Parku Etnograficznego w Kłóbce

Dnia 23 maja młodzież z naszego gimnazjum wraz z opiekunami wybrała się na wycieczkę edukacyjną do skansenu w Kłóbce. Wycieczka została zorganizowana w ramach projektu "Moda na wiedzę".

To ciekawe miejsce prezentuje kulturę ludową Kujaw i Ziemi Dobrzyńskiej. Obejmuje obszar 6 hektarów malowniczo położonych w leśnej scenerii. Młodzież obejrzała zagrody, w których toczyło się niegdyś życie rodziny chłopskiej i które były ośrodkami zajęć gospodarskich. W skansenie zwiedziła zachowane zakłady rzemieślnicze: kuźnię, garncarnię, wiatrak i budynki użyteczności publicznej: karczmę, remizę czy nawet szkołę.
Na koniec wycieczki zmęczeni udanym dniem i podróżą, uczniowie udali się do McDonalda, tam otrzymali talon w wyskości 10,00 zł, za który mogli kupić frytki, sałatki, bułki z kurczakiem itp.
Wycieczkę z pewnością można zaliczyć do tych udanych.