Jesteś tutaj: Start / ARCHIWUM / 2014/2015 / DRZWI OTWARTE

DRZWI OTWARTE

Dnia 13 maja 2015r. w Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Sławęcinku odbyły się drzwi otwarte dla uczniów szkół podstawowych i ich rodziców.

Wśród zaproszonych gości była pani Małgorzata Makowiecka – kierownik GZEAS w Inowrocławiu oraz pani Małgorzata Gralik – przewodnicząca Rady Rodziców. Dyrektor szkoły – pan Robert Orczykowski przywitał wszystkich zgromadzonych oraz zaprezentował w kilku słowach szkołę, jej największe atuty oraz sukcesy. Następnie goście obejrzeli przedstawienie w języku angielskim i rosyjskim pt. „Porwanie”. Było również przedstawienie w języku polskim pt. „Pierduśnice”. Oba przedstawienia zrobiły ogromne wrażenie na przybyłych gościach, którzy uśmiali się do łez. W czasie drzwi otwartych uczniowie wraz z rodzicami mogli obejrzeć szkołę, porozmawiać z nauczycielami oraz gimnazjalistami, a także zapoznać się z ofertą edukacyjną na nowy rok szkolny i wstępnie wybrać profil klasy. Wśród atrakcji i niespodzianek, które przygotowali gimnazjaliści były również występy instrumentalne oraz wokalne uczniów – Kajetan Orczykowski zagrał na gitarze, Marta Pietrzak na saksofonie, natomiast Marzena Broniszewska zaśpiewała piękną balladę w języku rosyjskim. Spotkanie zakończyła Zuzanna Gralak, która wyrecytowała wiersz w hołdzie Mikołajowi Kopernikowi - patronowi gimnazjum. Piękny wiersz wyszedł spod pióra innej utalentowanej uczennicy – Klaudii Pułaczewskiej. Dzień otwarty był niepowtarzalną okazją, aby poznać Gimnazjum w Sławęcinku, całe grono pedagogiczne i uczniów, którzy tworzą tę wspaniałą atmosferę.