X Międzyszkolny Konkurs Ekologiczny dla Gimnazjalistów Miasta i Powiatu

Uczennica klasy pierwszej Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Sławęcinku  - Gabriela Drzewiecka zdobyła III miejsce w X Międzyszkolnym Konkursie Ekologicznym dla Gimnazjalistów Miasta i Powiatu. Konkurs został zorganizowany przez Gimnazjum nr 3 w Inowrocławiu.

W finale uczestniczyło 32 uczniów z ośmiu szkół: Gimnazjum nr 1, 2, 4, Gimnazjum Zespołu Szkół Integracyjnych i Gimnazjum Dwujęzycznego w Inowrocławiu, Gimnazjum w Dąbrowie Biskupiej, Sławęcinku i Rojewie. Test składał się z zadań zamkniętych i otwartych o różnym stopniu trudności. Zakres materiału obejmował  podstawy ekologii i  ochrony środowiska  - wiadomości i umiejętności określone w podstawie programowej przedmiotów przyrodniczych w gimnazjum poszerzone o gospodarkę odpadami w środowisku lokalnym. Uczennicę do konkursu przygotowała p. Magdalena Halik.