Oskar Kolberg - kronikarz polskiego folkloru

W miesiącu kwietniu odbyło się ostatnie spotkanie w ramach realizacji założeń programowych ścieżki edukacyjnej w zakresie rozwoju świadomości i ekspresji kulturalnej.

Młodzież naszego gimnazjum pod kierunkiem p. Magdaleny Czerniak przygotowała uroczystość pod nazwą "Oskar Kolberg - kronikarz polskiego folkloru". Uczniowie przedstawili historię Kujaw, zaprezentowali ciekawostki związane z zyciem i działalnością Oskara Kolberga, wystawili scenkę regionalną pt. "Kujawskie pierduśnice". Młodzi aktorzy wystąpili tego dnia w pięknych kujawskich strojach uszytych na okoliczność tej uroczystości. Po występach teatralnych na młodzież czekała niespodzianka. Uczniowie realizujący program ścieżki regionalnej i wychowania patriotycznego pod opieką p. Katarzyny Stachowiak przygotowali słodki kujawski poczęstunek. Dziękujemy wszystkim osobom, które w roku szkolnym 2014/2015 wspierały nas i pomagały w realizacji programu unijnego "Moda na wiedzę". Wdzięczni uczniowie i opiekunowie.