Obchody 75. rocznicy zbrodni katyńskiej

Dnia, 13 kwietnia o godz. 11:00 w Inowrocławiu odbyły się wielkie uroczystości. W kościele garnizonowym pod wezwaniem Św. Barbary i Św. Maurycego odbyła się  uroczysta msza ku czci ofiar zbrodni katyńskiej oraz katastrofy pod Smoleńskiem. Przybyły liczne poczty sztandarowe w tym reprezentacja naszej szkoły (Dominika Cybulska, Angelika Basińska, Wiktor Borowicz) pod opieką  p. K. Stachowiak, kompania honorowa wojska, dowódcy i oficerowie miejscowych pułków. W rocznicowych obchodach uczestniczyli również przedstawiciele władz miasta Inowrocławia.

Uroczystość uświetniła Orkiestra Dęta Inowrocławskich Kopalń Soli “Solino” SA. Druga część rocznicowych obchodów odbyła się na dziedzińcu kościoła, gdzie miała miejsce manifestacja patriotyczna przy Katyńskim Dębie Pamięci.
- 167 żołnierzy oraz funkcjonariuszy policji, straży więziennej jest na liście Katyńczyków z Kujaw. Niektórzy z nich urodzeni w Inowrocławiu, inni mieszkali w okolicach.. Cześć ich pamięci - mówił podczas apelu Ryszard Brejza, prezydent Inowrocławia.