Pisanki Wielkanocne

Dnia 30 marca w Zespole Szkół Ponadgimnazjaklnych  w Kobylinikach odbył się finał konkursu wielkanocnego pt.: "Pisanki wielkanocne". Konkurs kierowany był do wszystkich uczniów szkół gimnazjalnych powiatu inowrocławskiego i sąsiednich.

Celem konkursu było zachęcenie młodzieży do pracy twórczej inspirowanej tradycją i zwyczajami regionu kujawskiego związanego z okresem wielkanocnym. Komisja konkursowa spośród 34 nadesłanych prac nagrodziła I miejscem Klaudię Pułaczewską, a wyróżnieniem Marzenę Broniszewską.
Dodajmy, że konkursowi patronował burmistrz Kruszwicy Dariusz Witczak i Rada Szkoły ZSP w Kobylnikach.
Podczas uroczystości ogłoszenia wyników uczniowie mogli wysłuchać wykładu na temat zdobienia pisanek, który  przedstawiła Henryka Derezińska, wiceprezes Stowarzyszenia Twórców Ludowych na Kujawach.

Opiekę nad uczniami sprawowała p. K. Stachowiak.