Od 2002 roku organizowany jest w naszym gimnazjum Gminny Konkurs Matematyczny dla uczniów klas szóstych szkół podstawowych Gminy Inowrocław. Ta przygoda z matematyką trwa już 13 lat i ciągle cieszy się dużym zainteresowaniem uczniów wszystkich szkół podstawowych naszej gminy. Celem tego konkursu jest pobudzanie i rozwijanie zainteresowań matematycznych już w szkole podstawowej. W tym roku konkurs odbył się   21 marca. Uczniowie łamali sobie głowy rozwiązując ciekawe zadanka, niektóre żartobliwe.

Konkurs składał się z dwóch części:
- I część polegała na rozwiązaniu testu zawierającego 15 zadań zamkniętych
- II część zawierała 5 zadań otwartych
W konkursie wzięło udział 25 uczniów ze szkół podstawowych w Górze, Jaksicach, Orłowie, Turzanach i Parchaniu. Emocje były ogromne. Wszyscy z dużą niecierpliwością czekamy na wyniki. Tego dnia na zaproszenie szkoły przybył radny Gminy Inowrocław pan Grzegorz Laskowski, który trzymał kciuki za naszych młodszych kolegów.
Organizatorami tegorocznego konkursu są pani Halina Janowska i pani Dorota Kozłowska.