Jesteś tutaj: Start / ARCHIWUM / 2014/2015 / Młody odkywca

Młody odkywca

Dnia 18 lutego w Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Sławęcinku w godzinach 9.00-16.00 odbył się dzień otwarty dla uczniów klas szóstych. Przyszli gimnazjaliści wzięli udział w ciekawych zajęciach, które podzielone były na trzy bloki tematyczne.

Między godziną 9.00 a 11.00 pod hasłem „Młody odkrywca”,  odbyły się zajęcia naukowe, m.in. z matematyki, chemii, języka angielskiego, rosyjskiego, informatyki, geografii oraz historii. Nauczyciele przygotowali ciekawe prezentacje, pokazy filmów, doświadczenia czy łamigłówki  matematyczne. Po zajęciach naukowych, w godzinach 11.00-13.00 odbyły się zajęcia artystyczne – lepienie w glinie oraz malowanie. Następnie,  podczas przerwy, uczniowie mogli zobaczyć film o szkole, porozmawiać z nauczycielami, uczniami, którzy już od progu witali gości w kujawskich strojach i byli najlepszymi przewodnikami dla swoich młodszych kolegów. Na zakończenie, między 14.00 a 16.00 odbyły się zajęcie kulinarne, pod hasłem „Kuchenne rewolucje”. Uczniowie mieli możliwość zobaczyć proces wypieku bułek, a także aktywnie w nim uczestniczyć. Spotkanie obfitowało  w wiele niespodzianek, była   m.in. loteria fantowa  czy konkursy z nagrodami. Dzień otwarty dał możliwość nie tylko zobaczyć szkołę, ale także poznać jej tradycje, zwyczaje i osoby, które ją tworzą.

Serdeczne podziekowania kierujemy pod adresem:

-Rady Rodziców, która ufundowała słodki poczęstunek dla przybyłych gości,

-przybyłych gości, którzy uświetnili uroczystość swoją obecnością i aktywnie uczestniczyli w zorganizowanych zajęciach,

-Samorządu Uczniowskiego wraz z pozostałymi uczniami , którzy pomogli przy organizacji Drzwi otwartych.