Światowy Dzień Walki z AIDS

1 grudnia to Światowy Dzień Solidarności z chorymi na AIDS i zakażonymi wirusem HIV.
Z tej okazji w poniedziałek tj.  grudnia odbyły się coroczne warsztaty dotyczące zapobiegania zakażeniom HIV i  zachorowaniom na AIDS. Uczniowie na znak solidarności z osobami zakażonymi wirusem HIV i chorymi na AIDS przypinali sobie czerwoną wstążeczkę, która jest symbolem międzynarodowej walki z AIDS.

Widocznym elementem kampanii informacyjnej była również gazetka tematyczna na korytarzu szkolnym poświęcona problematyce AIDS, którą mogli obejrzeć wszyscy uczniowie.
Ponadto uczniowie naszej szkoły oraz uczniowie z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Żalinowie wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie plastycznym "Porozmawiajmy o AIDS”
I ms-ce Klaudia Pułaczewska,
II m-sce Alicja Majewska,
III m-sce Angelika Basińska.
Odbył się również  międzyszkolny konkurs wiedzy o HIV I AIDS, którego główmym celem było poszerzenie wiedzy na temat profilaktyki AIDS, oraz kształtowanie postawy tolerancji wobec nosicieli HIV i chorych na AIDS.
Wyróżnienie otzymało Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika.
Nagrody ufundowane przez Radę Rodziców Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika wręczył Dyrektor Szkoły Robert Orczykowski.
Laureatom konkursu serdecznie gratulujemy.
Nad całością czuwały p. M. Halik, Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem p. K. Stachowiak oraz p. J. Orczykowska.