Za duszę Stacha

Dnia 8 listopada grupa uczniów z naszej szkoły pod opieką p. M. Czerniak i p. K. Stachowiak udała się do Domu Kultury i Rekreacji w Łojewie na wieczorek  poświęcony „poecie przeklętemu”.

Gospodarz wieczoru – wójt Tadeusz Kacprzak wyraził ogromną radość, że już po raz kolejny zorganizowano spotkanie poświęcone życiu i twórczości Stanisława Przybyszewskiego.
Było to bardzo ciekawe wydarzenie kulturalne. W pierwszej częsci programu wystąpili młodzi aktorzy z Inowrocławskiego Teatru Otwartego działającego przy KCK w Inowrocławiu ze spektaklem w oparciu o teksty poetów przeklętych w reżyserii p. Elżbiety Piniewskiej. Natomiast w drugiej części zaprezentował się duet skrzypcowy Queens of Violins "Z muzyką przez wieki".