Jesteś tutaj: Start / ARCHIWUM / 2014/2015 / Bliżej Rosji

Bliżej Rosji

Dnia 22 października grupa uczniów z Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Sławęcinku wzięła udział w  inauguracyjnym spotkaniu w ramach projektu „Bliżej Rosji”.

Spotkanie rozpoczęła projekcja filmu pt.: „Odkrywamy Rosję”.  Projekt realizowany jest przy współpracy trzech szkół – II Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Inowrocławiu, Gimnazjum nr 2 im. dra Józefa Krzymińskiego w Inowrocławiu oraz Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Sławęcinku. Jest to już kolejny rok kiedy uczniowie ze Sławęcinka biorą udział w projekcie i systematycznie poszerzają swoją wiedzę ogólną dotyczącą Rosji.  Przedsięwzięcie to  ma na celu przede wszystkim propagowanie nauki języka rosyjskiego oraz szerzenie tradycji i kultury rosyjskiej wśród uczniów. Projekt zakończy się w czerwcu 2015r. Uczniowie podczas spotkań będą zgłębiać swoją wiedzę o Rosji poprzez wykłady, pogadanki oraz konkursy i wyjazdy organizowane w ramach projektu.