Lekcja samorządowa w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu

Dnia 7 października Samorządy Uczniowskie Gminy Inowrocław wraz z opiekunami uczestniczyli w wycieczce do Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu.
Główną część wizyty stanowiła lekcja samorządowa odbywająca się w sejmikowej sali sesyjnej im. Władysława Raczkiewicza. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się między innymi:  jak przebiegają wybory radnych, przewodniczącego i wiceprzewodniczących oraz jak zorganizowana jest praca sejmiku.
Młodzież dowiedziała się, że Sejmik Województwa Kujawsko – Pomorskiego jest organem stanowiącym i kontrolnym województwa. Jego kadencja trwa 4 lata.
W skład Sejmiku wchodzą radni wybierani w wyborach powszechnych, równych, bezpośrednich i tajnych.

Przedstawieciele Samorządów Uczniowskich Gminy Inowrocław wraz z opiekunami chcieliby serdecznie podziękować:
wójtowi Panu Tadeuszowi Kacprzakowi oraz zastępcy wójta Panu Markowi  Karólewskiemu za nieodpłatne udostępnienie autokaru oraz  Panu wicemarszałkowi Dariuszowi Kurzawie za serdeczne przyjęcie w Urzędzie Marszałkowskim.

Organizatorem wycieczki był Samorząd Uczniowski Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika pod opieką pani Katarzyny Stachowiak.