Noc ekspresji kulturalnej

Dnia 26 I 27 września uczniowie Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Sławęcinku w ramach realizacji projektu "Moda na wiedzę" uczestniczyli w zajęciach z zakresu rozwoju świadomości i ekspresji kultutalnej oraz ścieżki regionalnej i patriotycznej.

Młodzież wzięła udział w warsztatach plastycznych, na których to poznała sztukę lepienia w glinie, ozdabiała naczynia ceramiczne elementami charakterystycznymi dla regionu kujawskiego.
Gimnazjaliści przygotowali prezentacje multimedialne dotyczące historii Kujaw - naszej małej ojczyzny. Wykonali makietę Biskupina. Ponadto uczniowie obejrzeli filmy o tematyce patriotycznej, związane z historią II wojny światowej.
Celem spotkania pod nazwą "Noc ekspresji kulturalnej" było m.in. uwrażliwienie młodego człowieka na więź łączącą dziedzictwo kulturowe ze współczesnością. Udział w "nocnych warsztatach plastycznych" wpłynął na wzrost umiejętności manualnych, rozwój wyobraźni i ekspresji twórczej naszych uczniów.
Kolejną atrakcją tego wieczoru była niepodzianka przygotowana przez kochane mamy!
Panie Iwona Kujawa, Barbara Pułaczewska, Małgorzata Gralik i Małgorzata Harbat zaprosiły wszystkich uczestników na przepyszną kolacyjkę i słodki poczęstunek.
Realizacja wyżej opisanych zajęć nie byłaby możliwa gdyby nie życzliwość pani Anny Wojtasik pracownika Muzeum Archeologicznego w Biskupinie, która podarowała naszej szkole piękne naczynia ceramiczne.
Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego, by zaplanowane przez nauczycieli (p. M. Czerniak i p. K. Stachowiak) zajęcia artystyczne miały szansę realizacji.
Już wkrótce kolejne atrakcyjne spotkania, na które serdecznie zapraszamy uczniów i ich rodziców.