Sprzątanie Świata 2014

„Sprzątanie Świata” to wspólna lekcja poszanowania środowiska, której celem jest edukacja odpadowa oraz zwrócenie uwagi lokalnej społeczności na konieczność ograniczania ilości odpadów.

Dnia 20 września w ramach tegorocznej akcji „Sprzątanie Świata” nasza szkoła  rozpoczęła  sprzątanie terenów wokół szkoły. Tego samego dnia odbyły się również warsztaty twórcze i edukacyjne dla młodzieży  nawiązujące do tematu wydarzenia obejmujące tworzenie plakatów.

Ponadto został rozstrzygniety konkurs plastyczny pod hasłem "Z EKOLOGIĄ NA TY”. Celem konkursu było zwiększenie wiedzy i świadomości ekologicznej naszej młodzieży,  a także rozwijanie ich wrażliwości artystycznej.
Komisja Konkursowa po długich  dyskusjach i naradach zdecydowała się przyznać następujące nagrody:
Marzena Broniszewska kl. IIb - I miejsce
Gabriela Drzewiecka kl. Ic - II miejsce