Biskupin - pierwsza osada na ziemiach polskich

Dnia 20 września grupa uczniów w ramach projektu ,,Moda na wiedzę” uczestniczyła we wspaniałym wydarzeniu jakim jest Festyn Archeologiczny w Muzeum w Biskupinie, tematem tegorocznego festynu był: „Kamień, brąz, żelazo.” Młodzież miała niezwykłą okazję do odbycia podróży przez wszystkie trzy epoki kamienia, brązu oraz żelaza.

Spacerując uliczkami  biskupińskiej osady mieliśmy okazję obcować z klimatem odległych czasów. Mijaliśmy postacie ubrane w niewspółczesne stroje, zewsząd dochodził nas dźwięk dawnej muzyki, tu i tam przy swoich domostwach i warsztatach pracowali ludzie z innej niż nasza epoki. Atrakcjom nie było końca.
Z wycieczki wróciliśmy wzbogaceni o wiele ciekawostek z życia naszych przodków.
Opiekunami wycieczki były p. K. Stachowiak i p. M. Czerniak.