Rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015

Dnia 1 września o godzinie 9.00 w naszym gimnazjum odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2105. Dyrektor szkoły serdecznie powitał cale grono pedagogiczne, społeczność uczniowską i przybyłych gości. Wśród zebranych obecna była również absolwentka gimnazjum – Justyna Wiktorowska, która podczas uroczystego apelu za swoje osiągnięcia otrzymała wspaniałe nagrody ufundowane przez Gminę Inowrocław.

Nagrody wręczyli zaproszeni goście,  wójt Gminy Inowrocław – pan Tadeusz Kacprzak oraz kierownik GZEAS-u – pani Małgorzata Makowiecka. Justyna  odniosła szereg sukcesów naukowych, z których najważniejsze to tytuł laureatki Wojewódzkiego konkursu z historii oraz tytuł finalistki w konkursie Humanista roku 2013/2014, nad którym patronat objął Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty. Obecnie Justyna zaczyna naukę w pierwszej klasie Liceum Akademickiego w Toruniu, do którego dostanie się jest dużym  osiągnięciem i zawsze było jej wielkim marzeniem. Miejmy nadzieję, że wytrwałość i pracowitość Justyny będzie inspiracją dla wielu uczniów  naszego gimnazjum. W tym szczególnym dniu  wszyscy zgromadzeni uczcili  także minutą ciszy rocznicę wybuchu II Wojny Światowej. Po uroczystym apelu uczniowie udali się do sal wraz z wychowawcami, aby omówić szczegóły dotyczące  nowego roku szkolnego.