Wypraw w nieznane

Podróż za jeden usmiech...

Do pociągu dziś wsiadamy i w cudowną, pełną przygód podróż wyruszamy.

Dziś w naszej szkole odbyło się pierwsze spotkanie w ramach Drzwi otwartych. Przyszli uczniowie wyruszyli w podróż pociągiem zatrzymującym się na wielu stacjach, na których czekała na nich moc atrakcji. Oczywiście, żeby wsiąść do pociągu potrzebny jest bilet. I tego nie zabrakło. Dzieki temu pasażerowie na bieżąco śledzili trasę podróży, a po odwiedzinach na kolejnych stacjach zdobywali pieczątki na swoich imiennych biletach.
Odwiedzili Dino Wyspę, gdzie stworzyli swojego dinusia wyskakującego z jajka. Następnie udali się do Smerfetkowa, gdzie wykonali doświadczenie chemiczne i pomalowali maski zajączków spotkanych w smerfnym lesie. Po zabawach plastycznych czas na trochę nauki. Pociąg dotarł na stację Zabawy z literkami. Głównym zadaniem dzieci było dopasowanie wylosowanych przedmiotów do odpowiedniej literki. Nasz pociąg zatrzymywał się również na stacjach Sport na wesoło, Misiaczkowo, Los Colores, Reksio i jego wesołe cyferki oraz Al-chemik. Po sportowych harcach na sali gimnastycznej dzieci uczyły się kolorów w języku hiszpańskim, liczyły i wykonywały zadania z Reksiem oraz układały misiaczkowe puzzle. Podróż zakończyła stacja chemiczna. Moc atrakcji dostarczyły doświadczenia wykonywane zarówno przez kierownika stacji jak i dzieci.
Po takiej ilości atrakcji dzieciom na pewno będzie trudno zasnąć, a my mamy nadzieję, że nasi mali pasażerowie już czekają na kolejne spotkanie,  a to odbędzie się 15.02.
Czekamy na Was! Do zobaczenia