Dzień Zdrowia Psychicznego

"Uczyń zdrowie psychiczne i dobre samopoczucie dla wszystkich globalnym priorytetem" - to hasło przewodnie tegorocznego Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego. Święto to zostało ustanowione w 1992 roku przez Światową Federację Zdrowia Psychicznego. Celem tego święta jest zwrócenie uwagi na dbałość o zdrowie psychiczne oraz niesienie pomocy osobom borykającym się z problemami natury psychicznej. W naszej szkole został zorganizowany konkurs plastyczny na temat " Jak w naszej klasie dbamy o swoje zdrowie psychiczne?". Za wykonane plakaty uczniowie otrzymali z rąk  Dyrektora Szkoły pani Agnieszki Kwiatkowskiej - dyplomy oraz słodkie upominki. Organizatorem promocji zdrowia psychicznego w szkole jest psycholog i pedagog szkolny.