Aktywna Tablica 2022-2024

Mamy to!”- Rządowy program na rok 2021-2024 „Aktywna Tablica” w szkole w Sławęcinku

Nasza szkoła realizuje rządowy program rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych na lata 2021–2024– „Aktywna tablica”. Głównym celem Programu jest umożliwienie wykorzystywania w procesie kształcenia nowoczesnych pomocy dydaktycznych skierowanych również do uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Program pozwala na szerokie wykorzystywanie TIK poprzez zastosowanie interaktywnych metod pracy na zajęciach edukacyjnych. W ramach programu nasza szkoła wzbogaciła się o monitor interaktywny, laptop, tablety oraz szereg programów przeznaczonych do zajęć specjalistycznych. Warto podkreślić, że realizacja tego programu nie byłaby możliwa, gdyby nie wsparcie Gminy Inowrocław.