V Gminny Festyn Latawcowy

"Latawce pokoju"

Mimo obaw o pogodę 17 września, w sobotę na lotnisku Aeroklubu Kujawskiego zjawiło się 36 uczestników wraz z rodzinami. Było tłoczno, co widać na zdjęciach, ale wesoło i radośnie. Festyn uświetnili swoją obecnością Wójt Gminy Inowrocław Tadeusz Kacprzak, zastępca Wójta Magdalena Dąbrowska, przedstawiciel Banku Spółdzielczego w Inowrocławiu Dorota Zawadzka, dyrektor Aeroklubu Kujawskiego Jarosław Rogowski, dyrektorzy szkół Gminy Inowrocław i nauczyciele. Festyn rozpoczął się od prezentacji latawców. Każdy latawiec był inny i propagował główne przesłanie festynu : LATAWCE POKOJU.

Komisja konkursowa oceniła wykonanie latawców pod względem technicznym i plastycznym w trzech kategoriach wiekowych – przedszkolaki, klasy I-III i klasy IV-VIII.

Wszystkie latawce były przepięknie ozdobione. Mimo trudnego wyboru komisja wyłoniła zwycięzców.

Przedszkolaki

I miejsce – Cezary Janiak oddz. Jaksice

II miejsce – Oliwier Roszak oddz. Jaksice

III miejsce – Jakub Dziedzic oddz. Sławęcinek

I miejsce – Wojciech Nowicki SP Jaksice

II miejsce – Antek Tarsalewski SP Orłowo

III miejsce – Zofia Janiak SP Jaksice

Klasy IV-VIII

I miejsce – Maciej Andrys SP Orłowo

II miejsce – Lena Gawęda SP Góra

III miejsce – Amelia Spryszyńska SP Góra

Po ocenie wizualnej nadszedł najbardziej oczekiwany moment - ocena wysokości lotu. „Latawce pokoju” pojawiły się nad Inowrocławiem.

W ocenie komisji najwyżej polecały latawce wykonane przez:

I miejsce – Ignacy Martynowski SP Sławęcinek

II miejsce – Mateusz Kaczmarek SP Tupadły

III miejsce – Wojciech Nowicki SP Jaksice

Jakub Dziedzic Przedszkole oddz. Sławęcinek

Loty latawców zakończył pokaz akrobacji latawcowej przygotowany przez rodzinę Państwa Gawędów. Pan Waldemar z synem Aleksandrem pokazali wyższy poziom zabawy z latawcem – loty latawcem dwulinkowym. Latali synchronicznie kreśląc na niebie różne figury. Dziękujemy!

Wręczenie nagród i podziękowania zakończyły festyn.

Jako organizatorzy festynu, Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły w Sławęcinku, chcielibyśmy podziękować władzom Gminy Inowrocław za zaufanie i współfinansowanie już po raz piąty przygotowanego przez nas projektu. Nasze podziękowanie kierujemy do Zarządu Banku Spółdzielczego w Inowrocławiu za udzielone wsparcie we wszystkich edycjach festynu latawcowego, Aeroklubowi Kujawskiemu za pomoc w organizacji prezentacji i lotów latawców.

Przede wszystkim chcielibyśmy podziękować uczestnikom i ich rodzinom za zaangażowanie. Wasze wspólne budowanie, ozdabianie, a potem godziny spędzone razem na świeżym powietrzu podczas puszczania latawców, radość płynąca z tej zabawy jest dla nas największą nagrodą i motywacją do kontynuacji festynu latawcowego.

Dziękujemy zatem wszystkim uczestnikom i zapraszamy za rok.

Stowarzyszenie Pzyjaciół Szkoły w Sławęcinku