"Podróże małe i duże" w Sławęcinku

Uczniowie klasy III i IV przez cały rok szkolny uczestniczyli w projekcie z języka angielskiego z elementami ekologii. W ramach kółka językowego uczniowie doskonalili umiejętności językowe oraz podróżowali wirtualnie po świecie.
Realizując ścieżkę ekologiczną uczniowie uczestniczyli w cyklu warsztatów połączonych z wyjazdami m.in. do Muzeum Mydła i Historii Brudu w Bydgoszczy, Lovendy Kujawskiej oraz Nadleśnictwa Balczewo. Podsumowaniem projektu była wirtualna podróż poprzez siedem kontynentów, połączona z warsztatami plastycznymi i kulinarnymi, w trakcie których uczniowie tworzyli m.in. maski afrykańskie, origami i sztuczny śnieg oraz ćwiczyli japońską kaligrafię kanji. Mimo trudnego roku projekt udało się zrealizować w całości pod czujnym okiem p. Agnieszki Długopolskiej i p. Agnieszki Kwiatkowskiej.
Projekt „Podróże małe i duże” realizowany był w ramach Programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności ENGLISH TEACHING, którego krajowym operatorem jest Nidzicka Fundacja Rozwoju NIDA.