Muzeum Mydła i Historii Brudu

Uczniowie klasy III i IV, uczestnicy projektu z języka angielskiego z elementami ekologii pod nazwą "Podróże małe i duże", odwiedzili Muzeum Mydła i Historii Brudu w Bydgoszczy.

Uczniowie zwiedzili muzeum poznając 5000 lat historii higieny człowieka, przez zabawne ciekawostki i anegdoty przenosząc się w czasy, kiedy mydło nie było czymś tak oczywistym jak dziś. Uczniowie stworzyli także mydełka, w wybranym przez siebie kształcie, kolorze i zapachu, z dodatkiem kawy, lawendy i płatków owsianych. Następnie udaliśmy się do Karmelkowej Krainy na warsztaty „Zrób sam czekoladę”. Przez chwilę uczniowie mogli się poczuć jak gwiazdy kulinarnego programu, wykonując i dekorując własnoręcznie czekoladę. Ale to nie był jeszcze koniec atrakcji! W drodze powrotnej do autokaru zrobiliśmy sobie jeszcze przerwę na lody oraz odpoczęliśmy chwilę na Wyspie Młyńskiej. Pogoda i humory nam dopisywały, więc wszyscy wrócili zadowoleni.

Projekt „Podróże małe i duże” realizowany jest w ramach Programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności ENGLISH TEACHING, którego krajowym operatorem jest Nidzicka Fundacja Rozwoju NIDA.