Egzamin na kartę rowerową

Dnia 17 maja odbył się egzamin na kartę rowerową. Do egzaminu przystąpili uczniowie klasy czwartej, którzy wykazali się bardzo dobrą znajomością przepisów ruchu drogowego.

Egzamin teoretyczny – test sprawdzał wiadomości z zakresu znaków drogowych, manewrów na drodze, typowych sytuacji drogowych oraz pierwszej pomocy przedmedycznej.

Uczniowie którzy z pozytywnym wynikiem przebrnęli przez pierwszy etap egzaminu, musieli wykazać się umiejętnością jazdy na rowerze zgodnie z przepisami ruchu drogowego na specjalnie przygotowanym placu manewrowym z wyznaczoną trasą przejazdu pod okiem zastępcy naczelnika wydziału - komisarza Roberta Haśkiewicza. Praktyczny egzamin zaliczyli wszyscy zdający.

Gratulujemy wszystkim uczniom, którym udało się pomyślnie zdać swój pierwszy w życiu egzamin uprawniający do poruszania się po drogach publicznych, życzymy bezpiecznej i miłej jazdy na rowerze!