„Balladyna ” Juliusza Słowackiego lekturą Narodowego Czytania 2020

W piątek 4 września Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi im. Mikołaja Kopernika w Sławęcinku przystąpiła do ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie 2020. Lekturą dziewiątej odsłony Narodowego Czytania była „ Balladyna ” Juliusza Słowackiego.

To wybitne dzieło polskiego romantyzmu aktorsko czytali dla naszych uczniów: p. Justyna Bolińska, p. Agnieszka Długopolska, p. Małgorzata Kwiatkowska i p. Robert Orczykowski. W czasie tegorocznego literackiego spotkania p. Magdalena Czerniak, nauczyciel języka polskiego, przedstawiła dzieciom genezę czytanego utworu i ciekawostki o życiu i twórczości Juliusza Słowackiego. Uczniowie i Szanowni Goście podziwiali także okolicznościową wystawę prac plastycznych i piękną scenografię. Po przeczytaniu „ Balladyny” głos zabrał dyrektor Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi im. Mikołaja Kopernika w Sławęcinku Robert Orczykowski, który podkreślił ogromne znaczenie języka polskiego i dzieł naszych największych pisarzy w życiu każdego Polaka. Szkolne czytanie „ Balladyny” dostarczyło uczniom wielu przeżyć, pozwoliło na nowo odkryć piękno i moc polskiej literatury oraz nauczyło, że w życiu dobro zawsze zwycięża nad złem. Akcja Narodowego Czytania przeprowadzona w Szkole Podstawowej w Sławęcinku to dowód na popularyzację czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Na zakończenie piątkowej uroczystości Szanowni Goście otrzymali podziękowania, a uczniowie pamiątkowe zakładki do książek. Tegoroczną ucztę literacką przygotowały panie: Magdalena Czerniak, Halina Janowska i Katarzyna Stachowiak. Kolejne Narodowe Czytanie już za rok. Zapraszamy.