Oświęcim – Zakopane – Kraków

W dniach 3 - 6 czerwca  grupa uczniów z naszego gimnazjum wybrała się na szkolną wycieczkę. Program wyjazdu obejmował Oświęcim – Zakopane – Kraków.

Pierwszego dnia uczniowie zwiedzili Oświęcim. Wycieczka do Muzeum Auschwitz – Birkenau uświadomiła im wymiar ludzkiego okrucieństwa, a z drugiej strony ukazała ludzi umierających bez prawa do godności. Wizyta w Muzeum była lekcją człowieczeństwa i zmusiła młodzież do refleksji. Kolejne dwa dni był to niezapomniany czas w cudownym mieście Zakopane. Przy pięknej, słonecznej pogodzie mogliśmy podziwiać panoramę całych polskich Tatr i ich słowackiej części. Wjazd wyciągiem na skocznię, spacery po Krupówkach, kościół na Krzeptówkach oraz zwiedzanie muzeum Jana Kasprowicza – wszystko to zrobiło duże wrażenie na uczestnikach wycieczki. Jednak najbardziej niezapomniana pozostanie wycieczka nad Morskie Oko. Całą – 18 kilometrową  trasę uczniowie pokonali pieszo. Jednak, jak zgodnie twierdzili, to co zobaczyli warte było tego wysiłku. Ostatni dzień to zwiedzanie Krakowa. Pierwszym punktem programu był Wawel. Zamek zrobił na nas duże wrażenie. Zwiedziliśmy muzeum, katedrę. Każdy pomyślał życzenie dotykając serca Dzwonu Zygmunta. Największe wrażenie wywarła na nas Kaplica Zygmuntowska oraz znajdujące się w niej groby dawnych władców Polski. Następnie przespacerowaliśmy się do Kościoła Mariackiego i pod Sukiennice, gdzie każdy mógł zakupić pamiątki dla bliskich. Każdy wrócił zadowolony z niezapomnianymi wrażeniami. Opiekunami wycieczki były: p. Halina Janowska, p. Dorota Kozłowska, p. Anna Piasecka, p. Alina Malak, p. Magdalena Czerniak oraz p. Jacek Rosa z biura turystycznego „Przygoda”.