HUMANISTA ROKU 2013/2014

Dnia 17 maja 2014 roku w Instytucie Historii i Archiwistyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu odbył  się wojewódzki konkurs dla uczniów klas trzecich gimnazjum HUMANISTA ROKU 2013/2014, nad którym patronat objął Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty.

Hasłem przewodnim tegorocznych zmagań gimnazjalistów była myśl Terencjusza „ Człowiekiem jestem i nic, co ludzkie nie jest mi obce”. Uczestnicy konkursu rozwiązywali test z zakresu  języka polskiego, historii, wiedzy o kulturze i świecie współczesnym. Wysłuchali także wykładu dr hab. A. Smolińskiego nt. historii  polskiego munduru.
Tytuł finalisty i Humanisty roku 2013/2014 zdobyło dwoje uczniów klasy III b naszego gimnazjum Paweł Pawlak i Justyna Wiktorowska, którym serdecznie gratulujemy. Gimnazjalistów do w/w konkursu przygotowały  p. Magdalena Czerniak- nauczyciel języka polskiego i p. Alina Malak- nauczyciel historii.