Podsumowanie Gminnego Konkursu Matematycznego dla uczniów klas szóstych

Dnia, 7 maja  odbyło się uroczyste podsumowanie Gminnego Konkursu Matematycznego  dla uczniów  klas szóstych.  W tym roku była to już dwunasta  edycja tego konkursu, a od dziesięciu  lat patronat nad konkursem objął Wójt Gminy Inowrocław.

Na początku uczniowie klasy IIIb przedstawili prezentację poświęconą wielkiemu astronomowi Mikołajowi Kopernikowi.
Największe jednak emocje nastąpiły w momencie odczytania przez panią Halinę Janowską laureatów i finalistów konkursu. Nagrody i dyplomy  wręczał pan Marek Karólewski –  Zastępca Wójta Gminy Inowrocław, pani Małgorzata Makowiecka – kierownik GZEAS-u oraz  pan dyrektor Robert Orczykowski.
Laureatami zostali :
I miejsce – Marta Rygielska (SP Góra)
II miejsce – Natalia Oczkowska (SP Góra), Kamil Szałecki (SP Jaksice)
III miejsce – Dominik Dobrzański ( SP Turzany)
Tytuł finalisty otrzymali:
IV miejsce - Sebastian Palcat ( SP Orłowo), Aleksandra Fiecek  ( SP Góra)
V miejsce  Zofia Kliber (SP Jaksice)
Iga Błaszczyk ( SP Orłowo), Kacper Kowalcze, Olga Żylińska, Jakub Sucharski (SP Jaksice).
Po finalistach została wręczona nagroda specjalna „ Mistrz elegancji w rozwiązywaniu zadań”. W tym roku  ten zaszczytny tytuł otrzymał uczennica  SP w Górze  Marta Rygielska.
Nagrodzonym bardzo podobały się nagrody – aparat cyfrowy, odtwarzacz MP4, kalkulatory.
Na koniec uroczystości zostały wręczone podziękowania wszystkim opiekunom, którzy przygotowywali ( jak co roku z ogromnym zaangażowaniem) uczniów do konkursu. Podziękowania otrzymali: Anna Kowalska (SP Góra), Ewa Dalewska (SP Jaksice), Katarzyna Różańska (SP Turzany), Ewa Stranc (SP Orłowo).
Organizatorami konkursu  są  panie Halina Janowska i Dorota Kozłowska.