Gminny Turniej BRD

Dnia 11 kwietnia w naszej szkole odbył się Gminny Turniej BRD. Uroczystość rozpoczęła się od powitania zebranych gości przez dyrektora gimnazjum pana Roberta Orczykowskiego, a następnie został powołany zespół sędziowski w składzie: Janusz Kubiak (sędzia główny turnieju), Marek Słabiński – nauczyciel SP w Górze, Roman Słowik - naczelnik wydziału ruchu drogowego KPP w Inowrocławiu, Tomasz Gańczak  - podinspektor ds. dróg i komunikacji oraz pozyskiwania środków pozabudżetowych.

Turniej swoją obecnością zaszczycili: zastępca wójta Gminy Inowrocław pan Marek Karólewski, zastępca dyrektora infrastruktury drogowej pan Grzegorz Piątek, kierownik GZEAS pani Małgorzata Makowiecka, dyrektor SP w Górze pani Anna Kowalska.
W części turnieju dla gimnazjów udział wzięły: Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Sławęcinku i Gimnazjum im. Jana Pawła II w Żalinowie, a w części dla szkół podstawowych: SP w górze, Jaksicach i Tupadłach.
Uczestnicy eliminacji gminnych rywalizowali ze sobą w czterech konkurencjach: rozwiązywane testów z zakresu przepisów ruchu drogowego, jazda rowerem po miasteczku ruchu drogowego, jazda rowerem po torze sprawnościowym, zadania z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
Do etapu powiatowego zakwalifikowały się: drużyna gimnazjum w Sławęcinku (Karol Ochęcki, Patryk Buch i Adam Kazik) i drużyna SP w Jaksicach (Olga Żylińska, Zofia Kliber, Mikołaj Roszak, Kamil Szałecki). Najlepszym zawodnikiem w kategorii szkół gimnazjalnych został Karol Ochęcki (gimnazjum w Sławęcinku), a w kategorii szkół podstawowych Marcin Kończal (SP w Tupadłach).
Na zakończenie uroczystości zastępca wójta Gminy Inowrocław pan Marek Karólewski, dyrektor gimnazjum w Sławęcinku pan Robert Orczykowski, zastępca dyrektora infrastruktury drogowej pan Grzegorz Piątek i sędzia główny turnieju pan Janusz Kubiak wręczyli uczestnikom puchary i nagrody a opiekunom podziękowali  za przygotowanie młodzieży do turnieju.