Kujawski stroik wielkanocny

Dnia, 9 kwietnia w Pałacu w Kobylnikach został rozstrzygnięty konkurs wielkanocny pt. "Kujawski stroik wielkanocny" organizowany przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Kobylnikach.
Wręczenie nagród powiązane było z wykładem związanym z obchodzonym Rokiem Kolberga oraz z pokazem kujawskiego  stołu wielkanocnego i jego degustacją.

Naszą szkołę reprezentowały uczennice: Klaudia Pułaczewska z kl. Ib (wyróżnienie), Marzena Broniszewska z kl. Ib (wyróżnienie), Aleksandra Kułakowska  z kl. Ib, Agnieszka Pryka z kl. Ib, Zuzanna Gralak z kl. Ib  pod opieką p. K. Stachowiak.
Poziom prac był bardzo wysoki. Przy ocenie prac brane było pod uwagę: nawiązanie do tradycji, estetyka wykonania, wkład twórczy, kolorystyka i dobór materiałów. Oceniane były tylko prace z naturalnych lub tradycyjnych materiałów.