Od 2002 roku organizowany jest w naszym gimnazjum Gminny Konkurs Matematyczny dla uczniów klas szóstych szkół podstawowych Gminy Inowrocław. Ta przygoda z matematyką trwa już 12 lat i ciągle cieszy się dużym zainteresowaniem uczniów wszystkich szkół podstawowych naszej gminy.Celem tego konkursu jest pobudzanie i rozwijanie zainteresowań matematycznych już w szkole podstawowej. W tym roku konkurs odbył się 29 marca. Uczniowie łamali sobie głowy rozwiązując ciekawe zadanka, niektóre żartobliwe.

Konkurs składał się z dwóch części:
- I część polegała na rozwiązaniu testu zawierającego 15 zadań zamkniętych
- II część zawierała 5 zadań otwartych
W konkursie wzięło udział 22 uczniów ze szkół podstawowych w Górze, Jaksicach, Orłowie i Turzanach. Emocje były ogromne. Wszyscy z dużą niecierpliwością czekamy na wyniki.

Organizatorami tegorocznego konkursu są pani Halina Janowska i pani Dorota Kozłowska.