Laureatka Wojewódzkiego Konkursu Historycznego

Dnia 28 stycznia 2014 roku w V Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Pawła II w Toruniu odbył się etap wojewódzki konkursu przedmiotowego z historii, organizowany przez Kujawsko - Pomorskiego Kuratora Oświaty. Według wstępnych wyników, uczennica Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Sławęcinku – Justyna Wiktorowska została laureatką tego konkursu. Justyna uzyskała bardzo dobre wyniki podczas etapu szkolnego i rejonowego. Dzięki temu dotarła na szczebel wojewódzki.

Zadania z etapu szkolnego obejmowały wiadomości z historii powszechnej i historii Polski do 1795 roku, etap rejonowy obejmował zakres do 1864 roku. Arkusz z zadaniami etapu wojewódzkiego zawierał materiał rzeczowy od pradziejów do 1918 roku. Uczennica musiała zmierzyć się z zadaniami o charakterze hybrydowym typu: prawda - fałsz, wypełnianie luk, dobieranie, wyboru, podpisywanie ilustracji oraz z analizą źródeł pisanych, aktowych, ikonograficznych, kartograficznych i statystycznych. Uczennicę do konkursu przygotowywała pani Alina Malak.