Międzyszkolny Konkurs Historyczny w Szkole Podstawowej im. Władysława Broniewskiego w Jaksicach

Dnia 23 stycznia uczniowie naszej szkoły pod opieką p. A. Kwiatkowskiej uczestniczyli w Międzyszkolnym Konkursie Historycznym pod honorowym patronatem Wójta Gminy Inowrocław Tadeusza Kacprzaka w Szkole Podstawowej im. Władysława Broniewskiego w Jaksicach. Wśród zaproszonych gości znaleźli się między innymi pan Tadeusz Łojewski - pomysłodawca Pomnika Bartka Nowaka, pan Augustyn Korona - przewodniczący Rady Gminy Inowrocław, pani Barbara Zięba - radna Gminy Inowrocław, pan Henryk Malewicz - radny Gminy Inowrocław, pan Władysław Suchan- miejscowy poeta patriotyczny, pani Iwona Kujawa - przewodnicząca Rady Rodziców.

Laureatami zostały drużyny ze Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Turzanach i Gimnazjum Jana Pawła II w Żalinowie. II miejsce w kategorii szkół podstawowych zajęła drużyna z Jaksic, III- drużyna ze Złotnik Kujawskich, IV SP w Tupadłach, na V uplasowała się SP w Górze, na VI - SP w Orłowie, a na VII SP w Rojewie.
W kategorii gimnazjów - II miejsce zajęła drużyna ze Złotnik Kujawskich, III z Rojewa, a na IV miejscu znalazła się drużyna z naszej szkoły.
Wszyscy uczniowie otrzymali nagrody ufundowane przez pana Tadeusza Kacprzaka - Wójta Gminy Inowrocław, a laureaci dodatkowo piękne statuetki.
Po konkursie okolicznościową gawędę wygłosił pan Tadeusz Łojewski, a recytacją wierszy zachwycił nas pan Władysław Suchan.