Podsumowanie Roku Kopernika 2013

Dnia 27 stycznia odbyło się w Toruniu uroczyste podsumowanie Roku Mikołaja Kopernika w Województwie Kujawsko-Pomorskim. Podczas tego sptkania w Urzędzie Marszałkowskim wzięły udział 133 osoby, które miały swój wkład w organizację wydarzeń związanych z Rokiem Mikołaja Kopernika. Byli wśród nich naukowcy i wybitni popularyzatorzy nauki, artyści, członkowie rady programowej Astrobaz Kopernik, reprezentacje szkół kopernikańskich z całego regionu i szkół przy których działają astrobazy, a także koordynatorzy realizowanych w astrobazach programów edukacyjnych i laureaci wojewódzkiego konkursu astronomicznego.

Gospodarzami spotkania byli marszałek Piotr Całbecki i przewodnicząca sejmiku Dorota Jakuta. Wyróżniające się zaangażowaniem w obchody Roku Mikołaja Kopernika osoby i instytucje (wsród nich również nasza szkoła) otrzymały wybite przez Mennicę Polską na zlecenie samorządu województwa kujawsko-pomorskiego pamiątkowe medale z kopernikańską dewizą „Veritas in omnibus quaerenda est” ( w wolnym tłumaczeniu „We wszystkim szukać prawdy").