Finał WOŚP 2014 w Gminie Inowrocław: Zebrano prawie 21 tys. zł

Dnia 12 stycznia 2014 roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy ruszyła po raz drugi w Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Sławęcinku. Organizatorzy 22 finału w Sławęcinku zapewnili mieszkańcom wiele atrakcji.

Pełne emocji licytacje, kiermasz w „Galerii pod Aniołem”, smaczne kujawskie potrawy oraz pokaz tresury policyjnych psów. W programie artystycznym zaprezentowały się dzieci z zespołu muzycznego Szkoły Podstawowej im. Rodu Piastów w Tupadłach, młodzież
z grupy lekkoatletycznej z Gimnazjum w im. Mikołaja Kopernika w Sławęcinku oraz zespół wokalny z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Żalinowie. Na scenie pojawił się także kabaret Trochę Starszych Pań z Klubu Seniora Łojewianie. W gminnym finale gościnnie zagrały także inowrocławskie zespoły: Chór Rozrywkowy Aksamit pod dyrekcją pana Remigiusza Kuźmińskiego i sekcje taneczne Bezy, Pineski i SZAG z KCK pod kierunkiem pani Eleny Kwiatkowskiej, tancerze ze Studio Nauki Tańca Adama Borzęckiego oraz zespół taneczny z Młodzieżowego Domu Kultury „Pszczółka”, a także grupy Capoeira Brasil i sztuka japońska IKEDA DOJO.
Pieniądze z 22. Finału WOŚP zostaną przeznaczone m.in. na wyposażenie oddziałów dziecięcej medycyny ratunkowej oraz na rzecz godnej opieki medycznej dla seniorów.