Profilaktyka uzależnień w szkole

Dnia 28 października 2013r. w naszej szkole zostały przeprowadzone zajęcia z zakresu profilaktyki uzależnień. Zajęcia odbyły się w cyklu 2 x 45 minut, w dwóch grupach wiekowych. Brało w nich udział 60 uczniów. Uczniowie klas trzecich uczestniczyli w zajęciach z zakresu uzależnienia . Celem zajęć było poszerzenie wiedzy na temat uzależnień od papierosów, alkoholu i środków psychoaktywnych i wyposażenie uczniów w odpowiednie metody przeciwstawiania się namowom otoczenia.

Natomiast uczniowie klas I dowiedzieli się o zagrożeniach płynących ze zbyt długiego przebywania przed komputerem  oraz wpływie gier na życie człowieka. Zajęcia zostały przeprowadzone przez pracownika Małopolskiego Centrum Profilaktyki.