Biblioteki szkolne – klucz do przeszłości, teraźniejszości i przyszłości” Październik – Miesiąc Bibliotek Szkolnych

Święto zostało ustanowione przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego (International Association of School Librarianship) w 1999 r. Najpierw był to jeden dzień, od 2008 r. – cały październik.

„Kochajmy książki, które są duszą szkół. Martwe są bowiem szkoły, których nie ożywiają książki”.

J. A. Kamieński

W październiku obchodziliśmy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Z tej okazji biblioteka szkolna naszego gimnazjum zorganizowała cykl imprez:
- konkurs czytelniczy "W magicznym świecie Harrego Pottera”
I miejsce Piotr Tarasiuk
II miejsce Marzena Broniszewska
III miejsce Kornelia Jaworska
- konkurs plastyczny „Czytanie jak fruwanie”
I miejsce Marzena Broniszewska
II miejsce Natalia Szczupak
III miejsce Paulina Pniewska
-wystawa nowości wydawniczych.

Celem tegorocznej akcji była przede wszystkim:
- promocja święta bibliotek w środowisku szkolnym,
- utrwalanie wizerunku biblioteki szkolnej jako miejsca przyjaznego uczniom,
- aktywizowanie i utrwalanie postaw czytelniczych wśród  uczniów,
- rozbudzanie świadomości, iż biblioteka jest  miejscem  zdobywania informacji jak również  ośrodkiem życia kulturalnego w szkole.

Wszystkim uczniom serdecznie dziękujemy za liczny udział w obchodach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych, a zwycięzcom konkursów serdecznie gratulujemy.

Nad całością czuwała p. K. Stachowiak wraz z aktywem biblotecznym.