Pierwsza wycieczka do kina

Dnia 10 października br. uczniowie naszej szkoły pod opieką nauczycieli uczestniczyli w wycieczce do kina w celu obejrzenia filmu pt. „Sierpniowe niebo. 63 dni chwały”.
Celem wycieczki było zapoznanie z historią II wojny światowej, przybliżenie informacji o Powstaniu Warszawskim oraz rozwijanie i kształtowanie postaw patriotycznych uczniów. Ponadto realizowanie podstawy programowej z historii i języka polskiego.
Film uzyskał pozytywne recenzje. Uczniowie byli zachwyceni, że poprzez współcześnie zrealizowane ekranizacje mogą przybliżyć sobie część historii.

W „Sierpniowym niebie” wykorzystano nieznane do tej pory materiały filmowe nakręcone w trakcie Powstania Warszawskiego, które z niespotykaną siłą oddają realizm walk na ulicach Warszawy, co jeszcze bardziej zainteresowało uczniów.